BLAZER CEKET

Günümüzde çok rağbet gören, modası asla geçmeyen, farklı desen ve kumaşlarla her daim raflarda yerini alan blazer ceketler geçmişte soğuktan korunmak ve statü belirtmek için kullanılmış.

Blazer ceketler ilk olarak İngiltere’de yat kulübü üyeleri tarafından giyilmiş. Daha sonra pek çok okulun ve kolejin üniforması olarak kullanılmış.  Amerika’da ise blazer ceketler 1950’de kürekle(yat) uğraşanların statü sembolü olarak kullanılmış.

Günümüzde ise blazer ceketler hem ofis şıklığı hemde sokak rahatlığını bir arada taşıyan mükemmel kombin parçaları olarak kullanılmakta.

Kombin yaparken zorlanılmayan blazer ceketler, raflarda ekose, çizgili, yün desen ve kumaşlarıyla yerini aldı.

You may also like...

2 Responses

 1. ergun ebru dedi ki:

  Merhaba içeriğinizi çok sevdim 🙂 İlham verdiniz teşekkür ederim,

  Söylediklerinize katılıyorum, hem ofis hem spor şıklığı yakalayabilen nadir parçalardan 🙂 Görsellerden en çok beğendiğim ise haki yeşili pantolon yeşil spor ayakkabılar ve gri blazer ile tamamlanan kombin oldu 🙂 Bayıldım gerçekten de, sizin favoriniz hangisiydi?
  Daha yeni yeni başladım kıyafetleri uyum içerisinde kullanmaya ama çok sevdim bu işi 🙂 Sevmediğim elediğim çok kıyafet oldu bu arada,
  bu süreçte ise şu siteden oldukça yararlanıyorum bir bakın derim mutlaka;
  https://www.tarz2.com/
  İkinci el sitesi ama diğerleri ile kıyaslayıp tercih ettiğim bir sitedir inceleyince demek istediğimi anlayacaksınız 🙂 Aynı zamanda bağış seçeneği de mevcut tabii TOÇEV ile ortaklaşa çalışıyorlar…
  Bu benim nacizane önerimdi bir bakın derim 🙂
  Yeni yazılarınızı ve görüşlerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle :***

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir