MODA TASARIM İLKELERİ

ARAŞTIRMA: Araştırma olmaksızın iyi bir araştırma söz konusu olamaz. Tasarım açısından araştırma tasarımlarınıza esin esin kaynağı olacak görsel ve yazılı kaynakların üretici bir şekilde incelenmesidir. 

Bir tasarımcının işe başlarken atacağı ilk adım, çeşitli araştırma yollarına başvurmaktır. Her tasarımcı uygulama konusunda kendi kişisel yaklaşımını geliştirir.

Acemi bir tasarımcı için, mevcut giysileri araştırıp anlamaksızın tasarım yapmak olanaksızdır. Tasarımcı kendi tasarımını oluşturmak için farklı giysi tipleri, detaylarını ve tekniklerini bilmek zorundadır.  Örneğin, giysi dikmek ya da onu süslemek için çok çeşitli cep, yaka ve dikiş tipi vardır ve bu detayların bir tasarımda kullanım şekli, giysinin genel görüntüsü üzerinde büyük bir farklılık oluşturur. Tasarımcı olarak, geçmişteki ve bugünkü tasarımcıların işlerini de bilemezsiniz.

Tasarımcı giysileri bilip anlamanın ve diğer tasarımcıların işlerini takip etmenin yanı sıra yeni bir şey  oluşturmak zorundadır bu nedenle çalışmasını özgün kılacak bir tema ya da konsept üzerine  araştırma yapmalıdır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir