UÇURTMA AVCISI

Emir ve Hasan iki Afganlı minik yürek. Khaled Hosseini’nin kaleme aldığı müthiş roman. 


Romanın her sayfasını heyecanla çevireceksiniz. Roman, iki Afganlı arkadaşın heyecanlarını, 

umutlarını, hayallerini, kızgınlıklarını, hayal kırıklıklarını anlatıyor. Afganistan’da başlayan hikaye bir ağa çocuğu ve bir Hazaralı çocuk arasında geçer.

Emir arkadaşı Hasan’ı içten içe kıskanmakta ve duygularına engel olamamaktadır. Okuma yazma bilmeyen Hasan ağası Emir’in her söylediğine inanmakta ona sonsuz bir sadakat duymaktadır. Günler böyle ilerlerken 1975 kışında yaşanan olay iki arkadaşın hayatının dönüm noktası olur. Her şey  olumsuz ilerlemeye başlar veee gün gelir ilk Hasan sonra Emir kaldıkları, çocukluklarının geçtiği evi ve hayallerini geride bırakarak giderler.

Kitap o kadar heyecanlı ki inanın elinizden bırakamayacaksınız. Daha önceden duymama rağmen  bu kadar uzun süre okumadığım için çok hayıflandım. İnsanı öyle yakalıyor ki etkisi insana yapışıyor. Duygusal olan insanlar bol göz yaşı dökecekler satırları okurken. Tadı damağımda kalan romanlar arasında yerini aldı. Uzun süre etkisini yitirmez. Roman haklı bir üne sahip. Hala okumayanlar için söylüyorum zaman daha fazla geçirmeden alın ve okuyun.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir